Жили-були…

Важко уявити собі дитинство без казки. Казка вчить добру, пропонує захоплюючі подорожі в чарівні краї, знайомить з цікавими і страшними персонажами.

Всі діти люблять казки, вірять в них, адже там можливо все.

Казка буває татова, мамина, бабусина чи дідусева. І в залежності від того, хто її розповідає малюкові, визначається, а що дитина з неї засвоїть.

Виявляється, татова казка є такою, яка сприяє адаптації в соціумі, показує, як боротись, відстоювати себе, досягати мети. Матусина казка сповнена почуттів і переживань, навчає любити, допомагати слабшим, будувати стосунки, розкриває «жіночий» світ. Бабусина – поєднує традиції і  міфологію. То є мудра казка. Дідусева - про пригоди і становлення чоловічого «Я».

У дітей дошкільного віку наявне «магічне» мислення. Завдяки цьому малюки вірять в дива, чари, в те, що тварини вміють розмовляти і в житті можливо все. Казка допомагає дітлахам побороти «монстрів» у собі, справлятися із страхом, вчить довіряти, вірити у власні сили.

Казка несе в собі архетипи, які вкрай необхідні для формування психічно здорової особистості. Це чудові образи хати, печі, сонця, матері і батька, родини, добра і зла, світла і тіні (день, ніч). Завдяки їм дитина пізнає свій внутрішній світ, «вимірює» власні психічні можливості.

Віковою особливістю дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку є також і те, що дитина уявляє почуте/прочитане з казки лиш в тій мірі, в якій власна психіка здатна витримати «жах». Тобто, дитина не уявить більше, ніж може «переварити» емоційно. А от фільми і мультики пропонують образи і картинки, які перевантажують психіку дитини. З практики відомі випадки серйозних психічних розладів через перегляд певних фільмів, які, на думку дорослих, були не страшними. Замисліться над цією обставиною.

Отже, читання казок сприяє розвитку фантазії, уяви, емоційної сфери. А це, в свою чергу, стане запорукою успішного навчання в майбутньому.

«Жили-були…» на початку казки, «і жили вони довго і щасливо» в кінці неї, дарує дитині віру в щасливий фінал будь-якої реальної історії.

Запис на консультацію: в робочі дні з 10.00 - 18.00 за номером на головній