«Спочатку було слово…»

Так починається Біблійна історія про створення світу. Так само починається історія творення внутрішнього світу дитини. Слова мають велику здатність зачаровувати, дивувати, зцілювати або вбивати. Від слів, які наповнюють сімейний простір залежить психічне здоров’я дитини.

Тривога, страхи, фобії, панічні атаки у дітей та дорослих сьогодні часті приводи звернень до психолога. Тільки фахівець здатен розібратися в їх природі: це  вікова особливість чи розлад, який виходить за межі норми.

Серед причин тривоги і страхів у дітей батьки часто називають сучасні мультфільми, комп’ютерні ігри, «не таких» виховательок в садочку. Та мало хто замислюється, які слова транслює власній дитині в приступі гніву.

Ось найпопулярніші  батьківські фрази  стосовно різних життєвих ситуацій: «Якщо не хочеш їсти – лікар тобі укол зробить!», «Маєш поганий настрій – йди спати!», «Сиди тут сам/сама, хай тебе Бабай з’їсть!», «Не будеш слухатися – віддам тебе циганам!»… Подібні «чарівні» фрази здатні ростити в дитячій душі тривогу, недовіру до світу і людей, формувати страх стосунку, різні фобії.

Проявляються подібні розлади порушенням життєвих функцій, наприклад, сну. Він стає поверхневим, сняться кошмари, важко розслабитись, навіть коли відсутня конфліктна ситуація. Сон - покарання. Це щось,чого слід уникати, боятися. Як, в іншому випадку, їжа чи контакт з тим же лікарем.

 Дитина, доросла людина може боятися залишатися сама в квартирі чи, навпаки, вийти з неї: страх вийти з дому дорівнює страху залишитись наодинці з собою. Батьківські погрози покарати за неслухняність одним із згаданих способів ведуть до того, що в критичній ситуації доросла людина не здатна протистояти обставинам, приймати необхідні міри, як от, викликати швидку. Мама ж лякала в дитинстві – «Будеш неслухняним - лікар зробить тобі укол!»

Відомий вислів про те, що словом можна зцілити чи вбити в даному разі набуває сенсу. Сім’я для дитини – цілий світ. Подбайте, щоб наповнювали його  слова підтримки, любові і доброти.

Запис на консультацію: в робочі дні з 10.00 - 18.00 за номером на головній